Lista wydarzeń Lista wydarzeń

"Dni otwarte" Nadleśnictwa Kluczbork

W dniach 13-15 września na terenie wyłuszczarni nasion Nadleśnictwa Kluczbork odbyły się „Dni otwarte”. Miały one na celu przybliżyć zwiedzającym codzienną pracę leśnika. Oprócz możliwości zwiedzania całego obiektu wyłuszczarni zainteresowani mogli odwiedzić również nowo wyremontowaną „Ścieżkę Edukacyjną”.

Nadleśnictwo przygotowało dla zwiedzających  następujące atrakcje: ognisko, loterię fantową oraz „ścieżki doznań", która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Chodząc boso z zamkniętymi oczami można było pod stopami poczuć igliwie, szyszki, korę itp. Słoneczna pogoda utrzymywała się do końca, co jest szczególnie ważne przy plenerowych imprezach.

 Ku naszemu zaskoczeniu zainteresowanie było ogromne, dlatego śmiało można stwierdzić, iż  organizowanie tego typu imprez to dobry pomysł, a świetna atmosfera i zadowolenie odwiedzających to cel który został osiągnięty. Kolejne dni otwarte odbędą się w przyszłym roku na które już teraz zapraszamy. Jednocześnie pragniemy zachęcić do odwiedzin w kluczborskich lasach i spędzania miłych chwil na łonie polskiej natury.