Przejdź do treści
Logo

AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Sprzątanie Lasu

Czysty las wokół nas!!!

Borkowice to malownicza miejscowość leżąca niedaleko Kluczborka, która od dawien dawna związana była z lasami. Lasy są jej nieodłącznym elementem krajobrazu, ostoją spokoju, miejscem spotkań czy rekreacji nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również mieszkańców samego Kluczborka, którzy uciekają od zgiełku ulic, aby wsłuchać się w szum drzew i śpiew ptaków.

Niestety nie wszyscy odbierają las jako ostoje spokoju a statystyki są alarmujące.
W leśnych ostępach co roku lądują tony odpadów. Tylko w ciągu jednego roku z leśnych ostępów wywieziono ok. 108 tys. m3. Ponadto jak wynika z danych LP ponad 80 proc. odpadów znajdowanych w lasach to śmieci użytkowe, począwszy od opakowań,  a skończywszy na urządzeniach AGD i meblach czy częściach samochodów.

W związku z obchodzonym w czwartek 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi
z inicjatywy mieszkańców wsi Borkowice we współpracy z Naszym Nadleśnictwem
25 kwietnia zebrała się grupa świadomych ekologicznie i zmotywowanych osób z potężną chęcią zrobienia czegoś dobrego dla lasu.

Zaineresowane osoby przybyłe na miejsce zbiórki zostały podzielone na dwie mniejsze grupy, zapatrzone w worki i rękawiczki ruszyły w las. Zapał zbieraczy i ciężka praca szybko przyniosła efekty – w ciągu zaledwie kilku godzin zebrano kilkanaście worków śmieci.

Pamiętajmy, że odpady, które po sobie zostawiamy nie są obojętne dla środowiska. Zwykły papier toaletowy rozkłada się do 4 tygodni, reklamówka 15 lat, plastikowa butelka 500 lat, a mały styropianowy kubek nie rozłoży się wcale.

Zachowania i postawy mieszkańców Borkowic są wzorem do naśladowania!

Zachęcamy wszystkich do sprzątania swojej miejscowości, okolicznych lasów, uprzątnięcia rowów i poboczy nie tylko w ramach jednorazowych akcji, ale również na co dzień!!!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy