Przejdź do treści
Logo

AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Relacja z turnieju ekologicznego

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku, dnia 2 marca 2018 r., odbyła się XVI edycja Turnieju Ekologicznego ph „Ekologia na wesoło”. Przedstawiciel Nadleśnictwa Kluczbork został zaproszony do zasiadania w Jury.

Głównym celem turnieju było zachęcanie dzieci do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania oraz kształtowanie nawyków racjonalnego żywienia.

Turniej przygotowali i prowadzili – w ramach projektu edukacyjnego - uczniowie klas II i III (oddziały gimnazjalne), koordynatorem projektu była pani Henryka Zapotoczna.

W turnieju wzięły udział  drużyny klas III szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 5 w Kluczborku oraz PSP w Kuniowie, które przybyły z opiekunami i kibicami.

W Jury zasiedli: pani Jolanta Matusiak-Czysty – pracownik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Kluczbork, pani Zofia Urbaniak – pracownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku oraz pani Lidia Rodowicz – przedstawiciel PGL Lasy Polskie Nadleśnictwo Kluczbork.

Wśród zadań turniejowych pojawił się m.in.: quiz nt zdrowego stylu życia, zadanie polegające na sprawdzeniu wiedzy z języków obcych, konkurencje polegające na wykonywaniu przez uczniów różnych zadań sportowych. Innym zadaniem było rozwiązywanie kalamburów dotyczących zdrowego odżywiania. Na zakończenie rywalizacji drużyny wykonały przygotowane wcześniej piosenki nt zdrowego stylu życia. Były to prawdziwie artystyczne wystąpienia! Na szczególną uwagę zasługują piękne stroje dzieci pieczołowicie przygotowywane przez rodziców.

Wyniki turnieju:

najlepszą okazała się drużyna „Ogóreczków” – czyli klasa III f z PSP nr 2 w Kluczborku, drugie miejsce zajęła drużyna „Rzodkiewek” – czyli uczniowie reprezentujący klasę III PSP w Kuniowie, trzecie miejsce przypadło ex aequo „Fasolkom”, czyli uczniom klasy III a z PSP nr 1  w Kluczborku oraz „Papryczkom” – uczniom klasy III b PSP nr 5 w Kluczborku.

Dzięki obecności przedstawiciela Nadleśnictwa Kluczbork uczestnicy konkursu otrzymali upominki, które stanowiły ciekawą nagrodę za podjęty wysiłek rywalizacji wśród rówieśników.

Dziękujemy Organizatorom konkursu za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Darz Bór


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy