Przejdź do treści
Logo

AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Lesie

01.06.2021 r. Nadleśnictwo Kluczbork organizuje Dni Otwarte na Wyłuszczarni Nasion w Lasowicach Małych w ramach obchodów Dnia Dziecka.

01.06.2021 r. Nadleśnictwo Kluczbork organizuje Dni Otwarte na Wyłuszczarni Nasion w Lasowicach Małych w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Program imprezy:

1. Skąd bierze się las? Podczas Dni Otwartych będzie możliwość zwiedzania wyłuszczarni nasion z edukatorem leśnym, który opowie o charakterystyce pracy wyłuszczarni. Zwiedzanie wyłuszczarni rozpoczynać się będzie o następujących godzinach: 09:00 10:30 12:00 Aby wziąć udział w wydarzeniu niezbędne jest pisemne zgłoszenie grupy.

2. Co kryje się w lesie? Samodzielny spacer dzieci z opiekunami po ścieżce dydaktycznej znajdującej się w sąsiedztwie Wyłuszczarni Nasion w Lasowicach Małych. Dzieci z pomocą dorosłych odpowiadają na pytania zawarte w formularzu, który otrzymają przed rozpoczęciem spaceru. Prawidłowa odpowiedź na pytania będzie nagrodzona niewielkim upominkiem.

3. Ognisko Uczestnicy Dni Otwartych mogą skorzystać z wiaty zlokalizowanej na terenie ścieżki edukacyjnej przy Wyłuszczarni Nasion. Podczas obchodów Dni Otwartych rozpalone będzie w wiacie ognisko. Będzie możliwość upieczenia kiełbaski. Nadleśnictwo Kluczbork zapewnia kiełbasę oraz pieczywo dla dzieci.

4. Gra edukacyjna: Las wokół nas. Gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży pozwalająca lepiej poznać las. W grę będzie można pograć podczas odpoczynku przy wiacie. Z leśnym pozdrowieniem serdecznie zapraszamy zainteresowanych wydarzeniem do przesyłania zgłoszenia grup uczestników na adres e-mail: kluczbork@katowice.lasy.gov.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Darz Bór!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy