LISTA Aktualności LISTA Aktualności

Wizyta Przedszkolaków

17 października w lesie w miejscowości Zameczek odwiedziły nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Bogacicy, które miały okazje poznać pracę leśniczego.

Dzieci chętnie słuchały o roślinach i zwierzętach występujących w naszych lasach. Dowiedziały się czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego oraz w jaki sposób drzewa liściaste przygotowują się do zimy. Nauczyły się mierzyć średnice pnia drzew przy użyciu klupy, a tym samym określać ich wiek. Wraz ze zbliżająca się zimą opowiedzieliśmy o przygotowaniach zwierząt do tej pory roku. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin i zwierząt. Mamy nadzieję, że zagadnienia dotyczące ochrony przyrody na długo zostaną  w pamięci naszych najmłodszych, ucząc ich odpowiedzialności i kształtując postawy proekologiczne tak ważne dla losów naszej najbliższej okolicy a także całej planety.

Na koniec spotkania na ręce opiekunów złożyliśmy sadzonkę dębu, który zostanie posadzony na terenie przedszkola z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.