LISTA Aktualności LISTA Aktualności

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Zima to trudny czas szczególnie dla zwierząt , przedszkolaki dobrze o tym wiedzą, dlatego jak co roku zbierają pokarm dla zwierząt leśnych dbając, aby paśniki w naszej okolicy były pełne „przysmaków i smakołyków ‘’organizując akcje pod hasłem ,,Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę’’.

16 października br. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Byczynie już po raz kolejny odwiedziły nas na terenie leśnictwa Nasale w miejscowości Piaski, gdzie spotkały się z pracownikami Nadleśnictwa i Koła Łowieckiego „Słonka” w Byczynie.

Opowiedzieliśmy dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślając że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Nie był to jednak koniec atrakcji na ten dzień. Jesień to też czas jesiennych odnowień lasu, dlatego dzieci miały okazję posadzić las. Chętnie wysłuchały jakie ma znaczenie sadzenia lasu ze względów gospodarczych.

Na koniec dzieci czekała niespodzianka w postaci ogniska, kiełbasek i drobnych prezentów na pamiątkę spotkania w kniei.

Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych wspólnych leśnych przygód.

Darz Bór!