LISTA Aktualności LISTA Aktualności

#sprzątaMY

#sprzątaMY las 2022

W środę 15 czerwca w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY, w każdym z 430 nadleśnictw w kraju ruszyła akcja sprzątania lasów.

Do udziału w wyzwaniu dołączyło również Nadleśnictwo Kluczbork. Akcję sprzątania na terenie Leśnictwa Bąków 24 czerwca zainaugurował Nadleśniczy Nadleśnictwa Kluczbork, Pan Franciszek Kiepura wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz  Konsorcjum Bory Stobrawskie reprezentowanym przez Pana Witolda Cieplika.

 

Usuwanie śmieci odbyło się na terenie kilku leśnictw.

W akcji brali udział strażacy z OSP w Byczynie oraz OSP Nasale Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z leśniczym Leśnictwa Nasale Panem Arturem Kardasem.

Strażacy z OSP Jasienie oraz OSP Lasowice Małe oraz dzieci z Domu Dziecka w Lasowicach Małych z leśniczym Leśnictwa Jasienie Panem Grzegorzem Wojtowiczem.

Strażacy z OSP Bażany razem z leśniczym Leśnictwa Bażany Panem Mieczysławem Drewniakiem.

OSP Biadacz  w Leśnictwie Zofiówka z leśniczym Panem Adrianem Pietruczkiem.

O ważnych walorach przyrodniczych oraz problemie zaśmiecania lasu rozmawiali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasieniu oraz Szkoły Podstawowej w Chocianowicach. Przed rozpoczęciem wakacji dzieci są gotowe do stania na straży czystości okolicznych lasów.

Również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania biorąc udział w zapoczątkowanym przez Lasy Państwowe wyzwaniu #Zabierz5zLasu. Wystarczy podczas każdej wizyty w lesie zebrać i wynieść z niego przynajmniej pięć śmieci. To ważny każdego użytkownika lasu w jego czystość i naturalne piękno.

Darzbór!

 

 

 

Lidia Rodowicz